اخبار روز

  • ۰
  • ۰

------------------------------------------------------------------

نتیجه نهایی : استقلال ایران 1 - الاهلی امارات 1

 تساوی زیر باران بهاری تهران / تقریبا صعود کردیم

------------------------------------------------------------------

دانلود فیلم گلهای بازی استقلال و الاهلی امارات 5 اردیبهشت 96

فیلم گل سانکور به استقلال 5 اردیبهشت 96 / دقیقه 17

فیلم گل رضایی به الاهلی 5 اردیبهشت 96 / دقیقه 59

------------------------------------------------------------------

------------------------------------------------------------------

 استقلال ١- الاهلی ١؛ تقریبا صعود کردیم


دیدار تیم های استقلال و الاهلی در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا با تساوی یک بر یک مساوی به پایان رسید.


به گزارش "ورزش سه"، استقلال با این نتیجه در فاصله یک هفته مانده به پایان مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا فاصله اش با لوکوموتیو رده سومی به 3 امتیاز رسید و با توجه به نتیجه بهتر در بازی روبرو صعودش به مرحله حذفی را قطعی کرد. استقلال در بازی هفته پایانی برابر التعاون برای رسیدن به صدرجدول رده بندی تلاش می کند.

 

هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا/ ساعت 20:15

ورزشگاه آزادی / تعداد تماشاگر:  76 هزار نفر

داور: کیمورا هیروکی، کمک ها: ناژی توشیکی و اوتشی شنجی


ترکیب استقلال 


مهدی رحمتی، وریا غفوری (81  جابر انصاری)، رابسون جانواریو، لئوناردو پادوانی، میلاد زکی پور (56 - علی قربانی)، امید نورافکن، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی، کاوه رضایی، خسرو حیدری و یعقوب کریمی (90 - هرائر مگویان).

سرمربی علیرضا منصوریان


ترکیب الاهلی 


ماجد ناصر، سامین، عبدالعزیز هیکل، عبدالعزیز صنغور، ولید عباس، خمیس اسماعیل، حبیب الفردان، اسماعیل ال حمدی (88 - احمد عبدالله)، اورتون ریبیرو، احمد خلیل (82 - آساموئا جیان) و ماخته دیوپ

سرمربی: کاسمین اولاریو

 

اخطار:

 

پادوانی (37) امید ابراهیمی (43)

عبدالعزیز حسین(45) دیوپ (79)

 

شرح بازی:


با وجود حضور بیش از 75 هزار نفر در ورزشگاه آزادی، استقلالی‌ها نمایش خوبی در نیمه اول نداشتند و حتی در کنترل توپ هم ضعیف نشان می‌دادند اما در طرف مقابل بازیکنان الاهلی با پاس‌های تک ضرب نبض مسابقه را در دست داشتند تا با وجود دیدار خارج از خانه موقعیت‌سازی کنند که در این کار موفق هم بودند و بارها با نفوذ از عمق دفاع استقلال فرصت‌سازی کردند؛ فشار الاهلی و نمایش پر انتقاد استقلال موجب شد در دقیقه 17 عبدالعزیز صنقور گلزنی کند و با اینکه بعد از آن شاگردان علیرضا منصوریان سعی در جبران کردن نتیجه داشتند اما نیمه اول با حساب یک بر صفر به سود نماینده اماراتی به پایان رسید.


استقلال در شروع نیمه دوم و به ویژه در 10 دقیقه ابتدایی نمایش بسیار خوبی ارائه کرد و روی دروازه الاهلی خیمه زده بود که حملات‌شان بالاخره نتیجه داد و روی ارسال خسرو حیدری و ضربه تمام کننده کاوه رضایی آبی‌ها به گل رسیدند؛ الاهلی تا پیش از گل استقلال نمایش بسته‌ای داشت و به دنبال ضد حمله بود ولی در عین حال نشان می‌داد به تساوی هم رضایت دارد؛ فشار بی‌امان استقلال از جناحین در دقایق پایانی هم ثمری نداشت تا این مسابقه با تساوی یک بر یک تمام شود.

 

شرح گل‌ها:

 

1-0 (الاهلی): پاس فوق احمد خلیل به سنقور رسید و او با یک ضربه آرام دروازه مهدی رحمتی را باز کرد.

 

1-1 (استقلال): در دقیقه 58 سانتر زیبای خسرو حیدری به روی دروازه را کاوه رضایی به یک ضربه سر زیبا وارد دروزاه الاهلی کرد.

 

دقایق حساس:

 

دقیقه 10 : شوت فرشید اسماعیلی از سمت راست پشت محوطه جریمه با اختلاف بسیار زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 20 : سانتر یعقوب کریمی می رفت که به صورت مستقیم وارد دروازه الاهلی شود اما مدافع حریف توپ را از روی خط بیرون کشید.

دقیقه 23 : سانتر اسماعیل حمدی می رفت که به صورت مستقیم وارد دروازه استقلال شود که با خوش شانسی این اتفاق نیفتاد.

دقیقه 30 : ضربه امید ابراهیمی در یک رفت و برگشت به وریا غفوری رسید و ضربه او با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 32 : ضربه ایستگاهی دیدنی یعقوب کریمی با واکنش زیبای دروازه بان الاهلی به بیرون رفت.

دقیقه 36 : فرشید اسماعیلی از پشت محوطه جریمه خط دفاع الاهلی را به هم ریخت اما ضربه او با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 46 : سانتر خسرو حیدری با ضربه سر فرشید اسماعیلی همراه شد و توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 49 : سانتر خسرو حیدری در 2 قدمی دروازه به امید نورافکن رسید اما او نتوانست دروازه ناصر را باز کند.

دقیقه 53 : اوت بلند میلاد زکی پور می رفت با اشتباه مدافع الاهلی به گل استقلال تبدیل شود که ناصر این فرصت را از حریفش گرفت.

دقیقه 60 : شوت محکم فرشید اسماعیلی از دست ماجد ناصر در رفت اما کاوه رضایی به توپ نرسید تا موقعیت عالی استقلالی ها با بدشانسی از دست برود.

دقیقه 70 : شوت محکم وریا غفوری از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

دقیقه 76 : سانتر یعقوب کریمی می رفت که به صورت مستقیم وارد دروازه شود اما ماجد ناصر در آخرین لحظه توپ را مهار کرد و این شانس فوق العاده را از استقلال گرفت.

دقیقه 81 : پاس فوق العاده امید ابراهیمی به کاوه رضایی رسید اما قبل از اینکه او به توپ برسد ماجد ناصر از دروازه بیرون آمد و اجازه این ضربه را از او گرفت.

دقیقه 84 : سانتر زیبای خسرو حیدری به علی قربانی نرسید تا این فرصت خوب از دست برود.

 

بهترین بازیکن


کاوه رضایی دوندگی خستگی ناپذیری در این مسابقه داشت و علاوه بر قرار دادن خود در موقعیت گلزنی، چندین مرتبه فرصت‌سازی کرد و نمایش موثری از خود نشان داد؛ رضایی در دقیقه 58 ارسال خسرو حیدری را تبدیل به گل کرد تا روز خوبش را تکمیل کند.

 

اتفاق ویژه


استقلال با جبران گل خورده از الاهلی، توانست یک امتیاز از این تیم پر ستاره و قدرتمند بگیرد تا همراه با آنها در امتیاز 8 برابر شود و صعود خود از مرحله گروهی را تقریبا قطعی کند چراکه شاگردان علیرضا منصوریان تنها درصورت شکست با اختلاف 4 گل در مسابقه آخر برابر التعاون عربستان، به مرحله دوم راه نمی‌یابند.

 

حاشیه‌ها:

 

*با وجود باران شدید باران تماشاگران زیادی در  ورزشگاه آزادی حضور دارند.

*طرح موزاییکی هواداران استقلال چندین بار در ورزشگاه آزادی نمایش داده شده است.

*پیش از شروع بازی هواداران استقلال باروشن کردن نورهای موبایل شان صحنه های جالبی را در استادیوم آزادی رقم زده اند.

* در حال حاضر ظرفیت طبقه دوم آزادی کاملا پرد شده است ولی در طبقه اول هنوز جااهای خالی دیده می شود.

*باران سیل آسا در ورزشگاه آزادی باعث شده که دو تیم در 10 دقیقه اول نتوانند کیفیت خوبی از خود نشان بدهند.

* در دقایق سپری شده از بازی تماشاگران استقلال به شدت از وقت کشی بازیکنان حریف شاکی هستند و علیه بازیکنان الاهلی شعار می دهند.

*باران و تگرگ شدید در استادیوم آزادی باعث شده هواداران استقلال به زیر سقف های استادیوم آزادی پناه ببرند.

* خسرو حیدری در طول بازی بارها از هواداران خواست که به تشویق شان ادامه بدهند تا استقلال بتواند با انرژی مثبت آنها به گل دوم برسد.


ترکیب استقلال برابر الاهلی امارات


سرمربی استقلال نام 11 بازیکن خود را برای بازی با الاهلی مشخص کرد و ترجیح داد در این بازی تیمش را با حداکثر تغییر به زمین مسابقه بفرست.


به گزارش "ورزش سه"، منصوریان در این بازی ترجیح داد یعقوب کریمی را بعد از مدت ها نیمکت نشینی در ترکیب اصلی به میدان بفرستد.نکته جالب این است که او برای اولین بار در این فصل در پست تخصصی اش، یعنی هافبک چپ بازی می کند و میلاد زکی پور در پست دفاع چپ بازی می کند.


همچنین منصوریان تصمیم گرفت در این بازی حساس وریا غفوری را به ترکیب تیمش برگرداند و از خسرو حیدری در پست هافبک راست استفاده کند تا بهنام برزای هم این بازی را از روی نیمکت تماشا کند.


ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، وریا غفوری، رابسون جانواریو، لئوناردو پادوانی، میلاد زکی پور، امید نورافکن، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی، کاوه رضایی، خسرو حیدری و یعقوب کریمی.


پیش بازی استقلال و الاهلی امارات


در ادامه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و در هفته پنجم مرحله گروهی استقلال در خانه میزبان الاهلی امارات است.


استقلال تهران - الاهلی امارت


ورزشگاه آزادی - ساعت 20:15


داوران: اکانه یاگی -  جومپی ایدا -  ساتوشی کاراکامی (ژاپن)


استقلال در حالی پای به این بازی خواهد گذاشت که فرصتی ایده آل در اختیار دارد تا با پیروزی برابر الاهلی بتواند ضمن قطعی کردن صعود خود، تلاش کند تا به عنوان تیم نخست از گروه خود به مرحله بعد برود تا در مرحله بعد با قرعه آسان تری رو به رو شود. استقلال طی سه بازی اخیر خود در آسیا شکستی نخورده است و آخرین باخت آنها مربوط به بازی رفت با همین الاهلی است. استقلال طی 4 بازی اخیر خود در لیگ 2 برد 1 باخت و 1 تساوی داشته است و طی هفته اخیر رده دوم لیگ را نیز از دست داده است و کسب برد در دیدار برابر الاهلی می تواند روحیه ای مضاعف به استقلال جهت بازی های آینده لیگ بدهد. استقلال بدون مصدوم و محروم خاصی به میدان خواهد رفت.


در سوی دیگر میدان الاهلی قرار دارد که هم امتیاز با استقلال در رده دوم گروه خود قرار دارد. الاهلی در این فصل لیگ قهرمانان آسیا روند ر فراز و نشیبی داشته است. آنها استقلال را شکست داده اند اما در مقابل التعاون، ضعیف ترین تیم گروه شکست خورده اند. الاهلی در حالی در تهران با استقلال بازی خواهد کرد که در لیگ امارت در رده دوم قرار دارد و 6 بازی اخیر خود 5 برد و یک تساوی کسب کرده است.


انتهای پیام/

منبع: ورزش 3، طرفداری

  • Admin